Dziś kompleksowy i prosty poradnik o tym jak spłacić długi. Niezależnie od tego czy masz dług w banku czy wierzytelność wobec firmy, to zapewniamy Cię iż te kilka rzeczowych porad może przyczynić się do szybszej spłaty Twojego zadłużenia.

Jak dzielimy długi

Na początek mały podział długów, który uświadomi nam na czym stoimy. Specjaliści od ekonomii zwykli dzielić długi dwutorowo. Wyróżnia się długi dobre i złe.

Długi złe – to wszystkie te, które są czysto konsumpcyjne, nienastawiające się na korzyści w przyszłości. Pieniądze z nich będą brzydko mówiąc „przetracone”.

Długi dobre – to takie które w przyszłości przełożą się na konkretną korzyść, na przykład auto dostawcze które będzie na siebie zarabiało.

Często definicje te są oddzielone bardzo cienką granicą, a dla wielu ludzi ich znaczenie nierzadko jest odmienne.

Prosta strategia na to jak spłacić długi

Wiele szkół przedstawi to nieco inaczej, jednak my postaramy się przedstawić najprostszy schemat wychodzenia z długów.

Po pierwsze: Niszczymy pokusy! Karta kredytowa to zły sprzymierzeniec w walce z długiem, dlatego pozbądź się jej, staraj się też unikać miejsc w których łatwo wydajesz pieniądze. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Po drugie: Bilans dochodów i wydatków. Ludzie zadłużeni, zazwyczaj wydają więcej niż zarabiają, jeśli nad tym zapanujesz, problem zniknie. Czy masz bilans dochodów i wydatków? Jeśli nie, to dlaczego do tej chwili wydaje Ci się, że masz kontrolę nad swoim domowym budżetem?

Po trzecie: Stwórz koło ratunkowe. Nieprzewidziane wydatki rzędu kilkudziesięciu – kilkuset złotych, mogą znacznie obciążyć nasz budżet jeśli nie mamy tzw. środków na czarną godzinę. Może to być zakup leków czy nadpłata za energię. Nawet 2 lub 3 tysiące złotych na „bankowym koncie rezerwowym”, może być w tym przypadku kluczowe.

I co dalej…

Jeśli powyższe punkty zostały spełnione, to jesteś o krok od spłaty zadłużenia, czyż nie?

Być może brakuje Ci ostatniego punktu, czyli konta bankowego, które nazwaliśmy rezerwowym. W tym celu można założyć konto w dowolnym banku, który oferuje lokatę i wpłacić na nią środki. Skąd je wziąć, jeśli takowych nie posiadamy?

Być może warto wziąć szybką pożyczkę gotówkową?

I taki oto prosty schemat wychodzenia z długi, pozwala Ci je wyeliminować.

Czy teraz wiesz jak spłacić długi?

Incoming search terms:

  • yhs-002
  • jak splacic dlugi w bankach
  • provident jak splacic dlugi
  • jak spłacić długi
  • yhs-mystartdefault