ZUSKażdy kto prowadzi działalność gospodarczą, wie jak droga jest składka ZUS. Nie oszukujmy się – dla wielu firm jest to znaczna część dochodu i kwota, która uszczupla mikro lub małe przedsiębiorstwo. Czy jednak jest sposób aby nie płacić ZUS? Zapewne tak, jednak czy warto ryzykować, stosując sposoby z pogranicza prawa i bezprawia?

Należy się z tym pogodzić, potraktować jako konieczność i wierzyć, że kilkanaście – kilkadziesiąt lat, całą ta inwestycja nam się zwróci.

Co zrobić gdy pojawi się problem i nie będziemy mogli opłacić składki ZUS jako mikro lub firma?

Jeśli firma chwilowo nie przynosi zysków, mamy możliwość zawieszenia jej na minimum 30 dni, a maksymalnie na 2 lata, jeśli się na to zdecydujemy, warto w tym czasie uregulować zadłużenie w ZUS.

ZUS spłata zadłużenia

Czasem warto wziąć kredyt gotówkowy (ciekawe oferty znajdziesz tutaj —> weź do 25 000 zł) i dzięki tym pieniądzom spłacić zadłużenie wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdyż to może zostać skierowane do komornika, a sytuacja taka nie będzie dla nas korzystna – zwłaszcza jako dla firmy. Niebawem trafimy na listy BIG czy KRD, a to uniemożliwi zaciągnięcie kredytów bankowych, zakupu na raty i temu podobnych transakcji.

Spłata zadłużenia ZUS powinna być sprawą priorytetową, bez której nie warto planować przyszłych inwestycji, gdyż niespłacone długi, zaczną się mnożyć w postaci odsetek, kar, przekazywania sprawy do windykacji, a następnie do komornika. Taki stan rzeczy doprowadzi w końcu do bankructwa, a właściciela firmy wpakuje w poważne długi.

Zatem działaj szybko i sprawnie, a jako przedsiębiorca nie daj się zaskoczyć.

Incoming search terms:

  • jak splacic dlug w zusie
  • dług w zusie
  • jak dostac kredyt na splate zus
  • kredyt na spłatę zadłużenia w zus
  • kredyt na zaległości w zus